Neviđeni poraz Hrvatske: Poklonili Slovencima pobjedu i bronzanu medalju na SP u rukometu

Rukometna reprezentacija Hrvatske je na nevjerojatan način ostala bez medalje na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Francuskoj.

Susjedi su imali čak osam pogodaka viška sredinom drugog poluvremena, ali Slovenija je na kraju slavila veliku pobjedu (31:30) i osvojila bronzanu medalju.

Ovo je drugi veliki poraz Hrvatske u rasponu od 24 sata nakon što su u šokantnoj polufinalnoj utakmici nakon produžetaka izgubili od Norveške.

U sutrašnjem finalu domaćin Francuska igrat će protiv Norveške u borbi za zlato.

Hrvatska – Slovenija 30:31

HRVATSKA: Stevanović (8), Pešić; Mihić, Duvnjak 4, Stepančić 1, Gojun, Matulić, Horvat 4 (1), Kontrec, Mandalinić 1, Štrlek 7, Musa, Jotić, Mamić 1, Šebetić 5, Cindrić 7.

SLOVENIJA: Skok (7), Lesjak (2); Blagotinšek 3, Henigman 2, Marguč 4 (3), Kavtičnik 1, Janc 2 (1), Dolenec 2, Cingesar 3, Poteko, Kodrin, Gaber 3, Bezjak 4, Grebenc 3, Zarabec 1, Mačkovšek 2.

SEDMERCI: Hrvatska 1 (1), Slovenija 4 (4)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 4 minute (Duvnjak 1, Horvat 25), Slovenija 4 minute (Henigman 23, Mačkovšek 51)